10 онлайн-професій, які можна опанувати навіть без вищої освіти

Завершилася вступна кампанія до вишів; щасливі вступники подають завершальні документи та додатки до дипломів, готуючись до першого року навчання в університетах. А що робити тим, хто не зміг вступити цього року? Не сумуйте: за кордоном далеко не всі здобувають вищу освіту — однак це не означає, що ви не зможете знайти цікаву роботу чи заробляти непогані гроші. Пропонуємо вам поглянути на список із 10 професій, які з’явилися завдяки інтернету — і які допомагають отримувати хороші зарплати, працюючи на когось, чи розвивати власний бізнес, працюючи на самих себе. Вибір — за вами.

10 онлайн-професій, які можна опанувати навіть без вищої освіти

1. Віртуальний асистент

Все більше компаній відмовляються від сервісних працівників, асистентів чи секретарів у офісах — натомість, вони використовують аутсафінг та створюють вакансії віртуальних асистентів. Ви можете працювати вдома, сидячи в піжамі, і при цьому допомагати банкам, ІТ-компаніям, фінансовим стартапам чи консалтинговим фірмам у наданні довідкової інформації для клієнтів. Зазвичай до переліку обов’язків входять відповіді на дзвінки, допомога із оформленням заявок, асистування під час заповнення реєстраційних форм, планування розкладу зустрічей та робота із електронним листуванням.

Окрім віртуальних асистентів, які працюють на окрему компанію за контрактом, можна також обрати шлях незалежного асистента, який допомагає декільком невеликим стартапам із обробкою кореспонденції та клієнтською підтримкою.

2. Бізнес-консультант

Для повних новачків ця позиція навряд чи підійде, але якщо у вас вже декілька років досвіду роботи у певному бізнесі (від роздрібної торгівлі у власному магазинчику до управління прибутковим стартапом), вік та наявність вищої освіти значення не матиме. Важливо, що ви можете консультувати початківців та допомагати їм із подоланням бізнесових труднощів на контрактній основі чи за відсоток.

Може бути навіть таке, що ви володієте достатніми практичними навичками, але вам бракує теоретичних знань, як краще облаштувати власний онлайн-курс чи провести перемовини про створення такого навчального курсу разом із іншими партнерами.

3. Контент-фрілансер

Створення контенту потребує все більшої кількості рук — йдеться не лише про журналістів, копірайтерів, але й про фотографів, операторів відео, авторів коміксів чи карикатур, редакторів та кураторів тематичних рубрик. Переважна більшість класичних журналістських вишів не дають навіть половини потрібних навичок для опрацювання та поширення онлайн-контенту у тих форматах та на тих майданчиках, що затребувані онлайн-аудиторією. Тому опановувати усі секрети й хитрощі фрілансерам доводиться самотужки.

4. Власник eBay-магазину

Відомий Гарі Вайнерчак, який починав як винний блогер, а нині є консультантом із нових медіа та онлайн-маркетингу, твердить, що «гаражні розпродажі» краще за все робити за допомогою платформи eBay — і він має рацію. Купівля та перепродаж раритетних чи вінтажних речей із використанням майданчиків на кшталт eBay за кордоном чи OLX в Україні може стати непоганим джерелом доходу — і тут йдеться радше про логістику та вміння знаходити і продавати справді затребувані речі, що були у вжитку, а не про те, чи є у вас диплом торгівельного університету.

5. Продавець футболок в інтернеті

Один із найпройстіших шляхів для молодого дизайнера заявити про себе — запустити власний інтернет-магазин футболок. Раніше дизайнерам колекцій треба було замовляти у виробників чималі партії тканини та моделей пошиття, аби випустити бодай одну колекцію на продаж. Нині і випуск, і дизайн, і дистрибуція футболок є значно простішим процесом. Такі майданчики, як Chummy Tees — гарний приклад того, як можна перетворити яскраві теглайни та дизайн на прибутковий онлайн-бізнес.

6. Представник консалтингової фірми

Консалтинг — ще одна сфера, де кількість дипломів на стіні не корелює із реальним визнанням; бо люди приходять за консультацією до тих, хто дає поради, що реально працюють, а не просто розповідає їм засади теорії бізнесу. У консалтинговому бізнесі відіграє чималу роль уміння презентувати, домовлятися, розповідати, наводити практичні рекомендації та приклади.

7. Учасник мережі партнерського маркетингу

Навіть при першому-ліпшому пошукові можна знайти десятки партнерських програм від відомих сайтів, інтернет-магазинів та платформ, котрі дають змогу заробляти непогані гроші за рахунок комісійних відсотків та відрахувань у системі партнерського маркетингу. Володіючи умінням продавати, рекламувати та переконувати, ви зможете заробляти на системах партнерської реклами та відсотків з продажу не менше, ніж офісні клерки з повною вищою освітою.

8. Лідер думок в соцмережах

Як би дивно це не звучало, у 2016-му році лідер думок — теж робота, яка може приносити непогані гроші. Просування продуктів, сервісів, сайтів та певних політичних чи суспільних ідей через соціальні мережі до аудиторії у десятки й сотні тисяч читачів — чим вам не бізнес? Бренди та компанії радо співпрацюють із лідерами думок у соцмережах, котрі пропонують цікаві механіки та формати для спільних рекламних проектів.

9. Відеоблогер

Найпопулярніші відеоблогери заробляють мільйони доларів за кордоном; у локальних авторів відеоконтенту рахунки доходів поки що йдуть на десятки тисяч гривень — втім, спробувати варто, якщо є цікавий формат, затребувана тема та навики зйомки і монтажу відео. Концепція, сюжетна лінія, авторська манера та незвична і цікаве «пакування» відео — ось що може перетворити ваш відеоканал на джерело онлайн-прибутків без необхідності закінчувати режисерське чи акторське відділення.

10. Дизайнер графіки чи веб-розробник

Дизайн, як і розробка додатків та сайтів, — те, що потребує таланту та схильності, а не просто диплому. До того ж, і дизайнери, і розробники можуть працювати вдома, за гнучким графіком та як контрактники чи фрілансери-підрядники.

Джерело: Entrepreneur

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *