23 серпня: День Державного Прапора

Сьогодні, 23 серпня — в Україні відзначається День Державного Прапора — одного з трьох символів нашої країни.

Вперше святкування Дня Державного прапора відбулося у 2004 році, в останній рік президентства Леоніда Кучми, який підписав відповідний указ — до цього часу День українського прапора відзначали як муніципальне свято.

Державний Прапор України затверджений Верховною Радою України 28 січня 1992 року. Це — стяг з двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Державний Прапор має давню історію. Починаючи з часів хрещення Русі, синій і жовтий кольори завжди були присутні на прапорах Української держави різних століть. Жовтий (золотий) і синій кольори використовувалися на гербі Галицько-Волинського князівства. Вони також використовувались на гербах руських земель, князів, шляхти і міст середньовіччя і раннього нового часу. 1848 року українці Галичини використовували синьо-жовтий стяг як національний прапор. У 1917–1921 роках, під час української революції, цей стяг був державним прапором Української Народної Республіки й Української Держави. Впродовж 20 століття синьо-жовтий прапор слугував символом українського національного опору проти комуністично-радянської окупації, а 14 березня 1990-го року Стрий став першим містом УРСР, над яким замайорів синьо-жовтий стяг.

Дата 23 серпня вибрана недарма — саме цього дня у 1991 році група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради. Зараз цей прапор зберігається у парламенті як реліквія — під склом у музеї ВРУ

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *