5 інновацій нічній індустрії, які потрібні Україні

У деяких містах світу, крім звичайного мера, вже не перший рік працює нічний. А біля британських клубів, наприклад, стоять фургони, в яких перевіряють якість наркотиків. Розповідаємо, як за допомогою цих та інших ініціатив в Європі розвивають нічну культуру.

Нічний мер
Перший нічний мер з’явився в Роттердамі близько 30 років тому, але найбільш відомий керуючий культурою ночі працює в Амстердамі. У 2012 році на цю посаду за допомогою електронного голосування обрали клубного промоутера Міріка Мілана. Правда, неофіційно він займав цей пост ще з 2003 року, коли фактично і з’явилося нічний відомство Амстердама. Це некомерційний фонд, який працює за рахунок офіційної міської адміністрації, місцевих підприємців і власної консалтингової діяльності. Він займається усіма аспектами нічного життя: від лобіювання інтересів малого клубного бізнесу до зниження яскравості нічного освітлення.

«Нічний мер – це не дивина, це партнер. Він буде корисним для кожного міста »
Еберхард ван дер Лан, міський голова Амстердама

У квітні 2016 року Мирик Мілан провів в Амстердамі перший міжнародний саміт нічних мерів. Тепер в Міжнародну федерацію послів ночі входять кілька десятків нічних мерів Нідерландів, а також представники міст Німеччини, Швейцарії, Бельгії, Великобританії, США та інших країн. Управління нічного життя відрізняються регіональною специфікою: в Берліні це Клубна і Музична комісії, в Парижі – Рада ночі і Нічний радник, в Лондоні – Нічна комісія з музичним майданчикам і призначений основним мером Нічний цар (точніше, цариця). У Києві подібної посади немає.

клуби 24/7
Амбіції амстердамського нічного мера стали більше, ніж може вмістити ніч, тому він вирішив зробити клубне життя цілодобової. Згідно з місцевими законами нічні клуби Амстердама повинні припиняти роботу о четвертій годині ранку, так як в цей же час закінчує роботу поліція. Живуть по сусідству місцеві називають цей проміжок часу 4 AM war zone: клуби закриваються і натовпу галасливих відвідувачів виявляються на вулицях.

«Якщо ви не примусите всіх відвідувачів покинути клуб в 5 ранку, то деякі з них підуть в 3, а деякі о 8 годині. Ніч може закінчитися більш природно. Так краще і для жителів району, і для бізнесу »
Мирик Мілан, нічний мер Амстердама

Завдяки мірікі Мілану десять клубів отримали цілодобові ліцензії та просторі приміщення, віддалені від центру. Це своєрідні культурні хаби, що збирають навколо себе сусідів: майданчики для самореалізації креативних людей, що стимулюють розвиток прилеглих територій. Простору з кінотеатрами, музеями, галереями, ресторанами, офісами, дитячими центрами і, звичайно, танцполами – від зорі до зорі. Тепер в клубах можна жити.

«Люди тепер із задоволенням готові проїхати 20-30 хвилин на велосипеді з центру міста до нас заради іншого, більш повного досвіду»
Кьяра ван Люнен, креативний директор клубу De School, який отримав 24-годинну ліцензію

Мирик Мілан вважає, що 24-годинні закладу Амстердама можуть перерости в райони цілодобової життя – чайна-таун нічний культури, де заклади відкриваються і закриваються, коли їм заманеться:

«Нам потрібні 24-годинні бібліотеки, 24-годинні робочі простору для студентів, креативників і людей, які співпрацюють з іншою стороною світу. Магазини, де можна купити їжу на сніданок або кабель для презентації о 9 ранку. І це можливо »
Мирик Мілан, нічний мер Амстердама

Таке нововведення не тільки про свободу залишатися, але і про свободу йти. Цілодобовим тусовщикам – цілодобовий транспорт. У багатьох містах світу після закриття метро за його маршрутами ходять нічні автобуси.

Нічний патруль
Хоча спілкування з поліцією вважається ознакою вдалої вечірки, все ж це не найприємніша процедура. Найчастіше галаслива: мигалки, розбирання, незадоволені, але цікаві сусіди. В Амстердамі подібну проблему вирішили усунути за допомогою нічних патрульних. Десять пар молодих хлопців і дівчат в червоних куртках виходять до клубам по п’ятницях і суботах і несуть свій нічний дозор з дев’ятої вечора до п’ятої ранку. Беззбройні і миролюбні патрульні проводжають тусовщиків до туалетів, розмовляють з гучними, заспокоюють агресивних і пояснюють туристам місцеві правила: «Будьте класними, думайте про сусідів, випивайте в приміщеннях, користуйтеся туалетами». Тільки особливо наполегливих порушників патрульні здають поліції, яка стоїть поблизу. Все відбувається швидко і тихо. Роботу патрульних навпіл оплачують нічна мерія і місцеві підприємці.

«Наша присутність дружнє, я думаю. Ми деєскаліруємо ситуації. На центральній площі зараз набагато менше антисоціальної поведінки – стало менше бійок і менше шуму »
Рендалл Торп, 26-річний нічний патрульний

У Парижі є окрема організація, яка піклується про зниження рівня шуму, – «Клоуни ночі». Її учасники нагадують тусовщикам про рекомендовані правила поведінки за допомогою постерів, стікерів і підставок під пиво, а також під час перфомансів на жвавих вулицях: веселіться, але не заважайте іншим.

Платформи для творчої молоді
Згідно тибетської буддійської філософії, душа, яка відокремилася від мертвого тіла, шукає нові форми життя, реінкарнує, входить в порожнечу. Таким метань душі присвячений фільм Enter the Void ( «Вхід в порожнечу» – прим. DTF Magazine) режисера Гаспара Ное. Творці однойменного європейського проекту Enter the Void, серед яких та ж нічна мерія Амстердама, теж пропонують заповнити якусь порожнечу, але вмирати для цього не потрібно. Досить бути молодим представником субкультурних сцен, якому не вистачає майданчика для самореалізації.

В рамках Enter the Void власник покинутого, порожнього простору надає до нього доступ усім бажаючим. До співпраці запрошуються також міські жителі і представники політичних організацій, які займаються молоддю або міським плануванням і можуть допомогти порадами або грошима.

З січня 2016 роки 30 міжнародних експертів досліджують роль вільних просторів для молодих людей в їх самоорганізується культурному, соціальному та політичному житті.

«EТV не тільки про створення вільних міських просторів, але також про створення вільних просторів у свідомості людей»
Девіс Каньепе, представник фестивалю KOMETA, Рига

Проект Enter the Void допомагає молодим людям, пов’язаним з андеграундної культурою, освоювати вільні простору в Берліні, Амстердамі, Будапешті та Ризі, щоб збільшити участь молодих нонконформістів в культурному житті міст. До кінця 2017 року проект планує опублікувати керівництво «Як дати доступ до вільних просторів».

Перевірка наркотиків
У прогресивних країнах хоч і борються з оборотом наркотиків, але все ж піклуються про здоров’я людей, які їх вживають. Наприклад, встановлюють спеціальні фургони, в яких відвідувачі клубів і концертних майданчиків можуть перевірити кокаїн або екстазі.
Перша польова лабораторія для перевірки якості наркотиків офіційно заробила влітку 2016 року у фестивалі Tomorrowland в Бельгії. Тоді ж подібний експеримент провели в Великобританії: організатори фестивалю Secret Garden Party спільно з некомерційною організацією The Loop, поліцією та іншими консультантами надали відвідувачам фестивалю можливість добровільно перевірити склад принесених із собою речовин. У грудні фургони-лабораторії з’явилися і біля інших нічних клубів Сполученого Королівства.

«Поліція все більш прагматична в питаннях вживання наркотиків на фестивалях, і, співпрацюючи з нами, вона демонструє лідерство і визнання того, що пріоритетом повинні бути здоров’я і благополуччя, а не примус»
Стів Роллс, старший політичний аналітик Transform Drug Policy Foundation

Британська поліція ініціативу схвалює, вважаючи, що такий підхід вбереже молодих людей від смертей і серйозної шкоди для здоров’я.

Згідно з доповіддю Управління національної статистики Великобританії, кількість смертей, пов’язаних з вживанням MDMA (екстазі), досягло рекордного рівня: у 2013 році їх було 8, в 2014 – 50. Часто це відбувається тому, що більшість наркотиків не проходять жодних перевірок. Самі дилери не завжди знають компоненти і їх концентрацію у товарі. Хімічний аналіз в мобільних лабораторіях покаже, що міститься в речовинах і наскільки вони безпечні.
Матеріал: http://www.donttakefake.com/5-innovacij-v-nochnoj-industrii/

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *