71% українців вважає обмеження щодо невакцинованих порушенням прав людини

Близько 71% українців вважають впровадження обмежень для невакцинованих порушенням прав людини, ідеться в опитуванні соціологічної групи «Рейтинг».

26% опитаних не вважають це порушенням – серед них переважають мешканці Києва, старше населення і вже вакциновані громадяни.

ОБОВ’ЯЗКОВА ВАКЦИНАЦІЯ І ВІДВІДУВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ ЗАКЛАДІВ:

• 55% підтримують обов’язкову вакцинацію представників певних сфер (вчителі, медики, державні службовці);
  • 35% не підтримують обов’язкові щеплення;
  • 40% підтримують заборону відвідувати громадські заклади без COVID-сертифікату, проти – 53%;
  • 30% підтримують заборону користуватися громадським транспортом, а не підтримують – 65%.

КОГО ЗВИНУВАЧУЮТЬ У ЗРОСТАННІ ЗАХВОРЮВАНОСТІ:

• 40% вважають, що ніхто не винен у зростанні захворюваності на коронавірус;
  • кожен п’ятий (21%) звинувачує людей, які відмовилися вакцинуватися;
  • 15% звинувачують Міністерство охорони здоров’я;
  • 7-8% вважають винними президента та Кабінет Міністрів;
  • місцеву владу звинувачують 2% людей.

Також дві третини респондентів (61%) вірять в те, що Україна здатна розробити власну вакцину від COVID–19, а 37% – не вірять.

Оптимістично оцінюють можливості щодо розробки вакцини, переважно, найстарші з опитаних.

Опитування проводили з 10 по 13 листопада 2021 року серед дорослого населення України. Загалом опитали близько 2,5 тисяч людей.