Бувай монета: Національний банк України припинить карбувати монети номіналом 1, 2, 5 та 25 копійок

Починаючи з 1 липня Національний банк України припинить карбувати монети номіналом 1, 2, 5 та 25 копійок. Тепер в Україні будуть округлювати чеки, повідомили в регуляторі.

У НБУ пояснюють: виготовлення монети дорожче за їхню номінальну вартість. “Це дасть змогу скоротити витрати держави на більш ніж 90 мільйонів гривень на рік”, – розповів директор Департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.

Щоб спростити розрахунки, будуть заокруглювати суми покупки. Наприклад, якщо сума в чеку становить 27 гривень 4 копійки, то її заокруглять до 27 гривень. Якщо ж 27,6 копійок – то до 28 копійок. Якщо ж розраховуватися карткою, заокруглювати чеки не будуть.

Українці й надалі зможуть використовувати розмінні монети дрібних номіналів, а торговельна мережа встановлювати ціни, які закінчуються на 99 копійок.