Червоний прапор: Чому не можна купатися на київських пляжах

Wooden pier with blue sea and sky background

На переповнених київських пляжах підняли “червоні прапори”. А це означає, що купатися в столичних водоймах – не можна. Чому люди не реагують на заборону і чим це їм загрожує. Традиційно переповнені столичні пляжі. Люди шукають порятунку від спеки і навіть не підозрюють про небезпеку, яку приховує вода у водоймах – на всіх 11 пляжах Києва купатися не можна, все через сезонне цвітіння води.

Один випадковий ковток може спричинити серйозне отруєння або алергічну реакцію, кажуть в КП “Плесо”, яке займається всіма столичними пляжами.

“Ця ситуація звична для другої половини літа. Коли вода цвіте. Це природа, з якою ми, на жаль, боротися не можемо. Але в наших силах попередити людей про те, що краще якийсь час утриматися від того чи іншого часу на воді “, – заявив представник КП” Плесо “Євген Кобан. Однак відпочиваючі на червоний прапор не звертають уваги. Принаймні на пляжі Венеція, на столичному Гідропарку. Купаються навіть діти. Хтось і не чув про заборону. Хтось не помітив, що вода позеленіла, хтось просто ігнорує. Але незважаючи на все, кажуть рятувальники, людей на пляжах стало трохи менше. Зазвичай водорості цвітуть з липня до вересня, сприяє цьому спека і застій води. Явище виникло ще в 50-роках з появою водосховищ, і з кожним роком ця проблема прогресує. А очистити Дніпро від водоростей повністю неможливо, кажуть в КП “Плесо”. Там тримають ситуацію на контролі, і як тільки небезпека мине, відкриє пляжі.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *