Чому не можна палити траву у весняний час: 8 аспектів

1. Весняне паління трави і відходів є однією з найбільш частих причин загорянь будинків і будівель, загибелі людей.
До слова, у 2016 році від весняних палів трави вже загинула одна людина. У минулому році за весняний сезон загинуло 11 осіб.
2. Вогонь знищує кладки яєць і місця гніздування птахів, випалює місця проживання пернатих.
3. Весняні пали породжують лісові пожежі і загоряння торфянників.
В середньому, в весняний сезон за добу реєструють близько 100 пожеж, причиною яких є загорання трави і чагарників.
4. Випалювання трави збіднює видове різноманіття рослинності, територію “захоплюють” бур’яни.
5. В результаті пожеж гинуть комахи і тварини.
6. Важкі метали потрапляють в повітря і легені людини.
Не забувайте, що міська або зростаюча уздовж доріг трава, як правило, «просякнута» солями важких металів.
7. Існує небезпека потрапляння в повітря продуктів горіння добрив і пестицидів.
8. При спалюванні сухої трави часто горить небезпечне сміття.
Наприклад, пластмасові пляшки, дим від яких отруйний.

Тепер ви не тільки розумієте, чому палити суху траву і сміття погано, але і можете розповісти про цю важливу проблему друзям і колегам: провести лекцію, творчу зустріч, повісити  плакат в громадському місці (бібліотеці, близько сільської ради, в під’їзді) . Інформаційний пакет по темі можна скачати в медіатеці

Спалювання листя – це адміністративне правопорушення та тягне за собою штраф у розмірі від 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів громадян (340-1360 грн)!

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ: В природі усе влаштовано розумно і раціонально. Весняні підпали шкодять усьому живому мікросвіту!