В Україні розпочали пілотний проєкт запуску ID громадянина

Уряд запроваджує пілотний проєкт використання цифрових ID українців. Їх використовуватимуть для перепису населення.

Для цього протягом наступних пів року перевірять стан технічної безпеки та захисту наявних реєстрів, а також повноту та достовірність даних користувачів у вже наявних реєстрах.

Цифрове ID громадянина дозволить виявити та усунути дублювання даних про одну особу чи клонування унікального запису користувача.

Люди гуляють біля фонтану у парку Шевченка в Києві / Анна Шакун для The Village Україна

«Верифіковані дані будуть використані для забезпечення подальшого Всеукраїнського перепису населення. Також це спростить всі процедури призначення та виплати соціальних виплат», – пояснив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.