З 1 серпня карантин в Україні діятиме по-новому

З 1 серпня в Україні починають діяти нові правила адаптивного карантину, повідомив глава МОЗ Максим Степанов.

ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ?

За новими правилами, в Україні тепер чотири карантинні зони, змінюються вимоги для в’їзду громадян з окупованої території, також по-іншому тепер вираховуватимуть, у які країни можна подорожувати та як звідти повертатися.

Україну поділили на чотири карантинні зони за рівнем небезпеки через коронавірус: ЗЕЛЕНУ, ЖОВТУ, ПОМАРАНЧЕВУ ТА ЧЕРВОНУ. До червоної, помаранчевої та жовтої зон потрапили 8 областей. У червоній – ЛУЦЬК, ТЕРНОПІЛЬ І КІЦМАНСЬКИЙ РАЙОН У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ. КИЇВ ВІДНЕСЛИ ДО ЗЕЛЕНОЇ ЗОНИ.

ЯК ВИРАХОВУЮТЬ, ДО ЯКОЇ ЗОНИ ВІДНЕСТИ РЕГІОН

Враховують 4 показники: завантаженість ліжок, середню кількість тестувань, коефіцієнт виявлення хворих і динаміку поширення COVID. Якщо 5 днів поспіль хоч один із показників перевищує норму, зона змінює забарвлення. Щоб знову повернутися до послаблення, треба, щоб 3 дні поспіль показники були в нормі.

Оновлюватимуть карту щоп’ятниці.

ЯКІ ОБМЕЖЕННЯ В РІЗНИХ ЗОНАХ

У ЗЕЛЕНІЙ: треба носити маски в громадських місцях, проведення масових заходів з понад 1 особою 5 м² заборонене, кінотеатри та театри мають пускати не більше 50 % відвідувачів у зали, у громадському транспорті пасажирів має бути не більше, ніж сидінь.  

У ЖОВТІЙ: окрім обмежень, які діють зеленій зоні, обмежене відвідування установ соціального захисту, де перебувають люди похилого віку.

У ПОМАРАНЧЕВІЙ: заборонена робота закладів розміщення (крім готелів), розважальних закладів, ресторанів уночі, дитячих таборів, планова госпіталізація, масові заходи можуть проводитися з розрахунку не більше 1 людини на 20 м².

У ЧЕРВОНІЙ: заборонена робота громадського транспорту, закладів освіти, ресторанів і ТРЦ.

Також заклади, які працюють на території зеленої та жовтої зон, зможуть відновити роботу після 23:00.

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ТИМ, ХТО ПОДОРОЖУЄ

Країни світу для мандрівників, як і раніше, умовно відноситимуть до червоної або зеленої зон. Та тепер з урахуванням таких показників: кількість нових випадків на COVID за 2 тижні (не має перевищувати український показник) і приріст нових випадків за 2 тижні (має бути менш як 30%).

В Україні підлягають самоізоляції ті, хто прибуває з держави або є громадянами держави із значним поширенням COVID. Зобов’язані встановити й активувати додаток «Дій вдома», якщо не можуть, то піти на обсервацію. Не треба проходити самоізоляцію чи обсервацію, якщо є результат тесту на коронавірус (зроблений не раніше 3 діб тому) і він негативний.

На лінії розмежування з окупованими територіями встановлять додаткові обмеження. Заборонять перетинати іноземцями й особами без громадянства, без полісу страхування. Усі українці (крім тих, хто прибуває для участі в ЗНО) будуть пропускати лише за умови згоди на проходження самоізоляції через додаток «Дій вдома».

Рішення щодо адмінмежі з анексованим Кримом наразі немає, тому з 1 серпня українці зможуть перетинати її без обмежень (не проходячи самоізоляцію).

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *