Зеленський прокоментував вибори в Білорусі

Президент Володимир Зеленський стримано прокоментував вибори в Білорусі та нічні жорсткі побиття протестувальників правоохоронцями.

У своїй заяві президент України наголосив, що не всі у Білорусі сприйняли оголошені владою результати виборів й закликав забезпечити людям право на свободу.

Білоруські опозиційні видання та Телеграм-канали вже розцінили це як своєрідну підтримку Зеленським місцевої опозиції.

“Наші сусіди білоруси переживають зараз непрості часи. Вони намагаються визначити вектор свого подальшого розвитку. І це дуже непросто. Вже очевидно, що далеко не всі в країні згодні з оголошеними попередніми результатами виборів”, – заявив пан Зеленський.Пропустити Youtube допис , автор: BBC News Україна

Зранку ЦВК Білорусі оголосила, що пан Лукашенко переміг та набрав понад 80% виборців.

фото

Однак представники опозиції вночі публікували численні протоколи з дільниць, де опозиціонерка Світлана Тихановська набирала у кілька разів більше голосів за Лукашенка.

Володимир Зеленський наполягає, що “будь-яка легітимність виникає виключно із суспільної довіри. Виключно з довіри. Сумніви ж у таких масштабах – це пряма дорога до насильства, до конфлікту, до суспільного протесту, що наростає”.

Він натякнув, що нічне начильство – це результат цієї недовіри.

“Що ми зараз, на превеликий жаль, і спостерігаємо”, – прокоментував він нічні сутички.

Право на свободу

Зеленський закликав обидві сторони почати “складний діалог”.

білорусь

“Тому що лише широкий діалог дасть змогу забезпечити громадянам Республіки Білорусь вихід з важкої кризової ситуації й чесно обговорити подальші кроки та формати громадської взаємодії”, – вважає Зеленський.

В іншому разі, за словами Зеленського, ескалація насильства наростатиме.

Володимир Зеленський закликав владу Білорусі максимально дотримуватися загальновизнаних у цивілізованому світі демократичних стандартів і “забезпечити власному народу його права та свободи у повному обсязі”.Пропустити Facebook допис , автор: Володимир

Один із головних інформаційних ресурсів Nexta, який висвітлює вибори у Білорусі, у своєму Телеграм-каналі сприйняв це як підтримку білоруської опозиції.

“Зеленський підтримав білорусів у боротьбі за зміни”, – написали журналісти.