«Карантин вихідного дня» скасували

В Україні не будуть продовжувати «карантин вихідного дня», повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 2 грудня.

«Ми отримали позитивний ефект. 30 листопада за попередній тиждень було на 6 тисяч випадків захворювання менше, ніж прогнозували. Також стабілізувалася ситуація із зайнятістю ліжок у лікарнях хворими на COVID-19: вона вже місяць тримається на рівні 27–28 тисяч. Це дозволяє нам зняти саме ці обмеження («карантин вихідного дня» – ред.)», – сказав Шмигаль.

І на вихідних, і в будні тепер будуть діяти обмеження помаранчевої карантинної зони.

У ПОМАРАНЧЕВІЙ ЗОНІ ЗАБОРОНЕНО:

перебування в транспорті та громадських місцях без маски;

перебування на вулиці без документів;

перевезення в громадському транспорті більше пасажирів, ніж кількість сидячих місць (крім метро);

робота закладів громадського харчування (+з організацією дозвілля) та нічних клубів з 22:00 до 07:00;

діяльність закладів із розміщення (крім готелів, реабілітаційних центрів для людей з інвалідністю);

відвідування закладів соцзахисту, де перебувають літні люди, і пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства;

робота спортзалів, фітнес-центрів і музеїв, якщо в них перебуває більше 1 особи на 20 м2;

заповненість залів театрів і кінотеатрів більше 50%;

проведення культурних, спортивних, релігійних та інших заходів, якщо в них беруть участь більше 20 осіб (виключення – деякі спортивні змагання);

відвідування закладів освіти групами більше 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;

відвідування закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, спортивної та спеціалізованої мистецької освіти в разі, коли на самоізоляції перебуває більше ніж 50% учнів і персоналу.

Наразі в уряді обговорюють можливе посилення карантину, і в разі ухвалення рішення про введення нових обмежень українців попередять за 7 днів.