Президент підписав закон про ринок землі

Президент Володимир Зеленський підписав закон про ринок землі, який передбачає скасування мораторію на продаж землі в Україні.

«Це історичний момент для всіх українців і для мене особисто. Україна чекала на цей закон з часу здобуття незалежності», – сказав Зеленський.

Закон 31 березня ухвалила Верховна Рада.

Ринок землі за законом запрацює з 1 ЛИПНЯ 2021 РОКУ. Після цього два роки землю зможуть купувати лише фізичні особи з ОБМЕЖЕННЯМИ ДО 100 ГЕКТАРІВ. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці.

Власниками земельної ділянки можуть бути громадяни України, територіальні громади, держава та компанії, учасниками яких є лише громадяни України, держава чи територіальні громади.

Питання щодо продажу землі ІНОЗЕМЦЯМ будуть вирішуватимуть на референдумі.

З 2024 року загальна площа земельної ділянки в одного власника має не перевищувати 10 тисяч гектарів.

Також закон забороняє продаж державних або комунальних ділянок сільськогосподарської землі.

Закон сприятиме значному розширенню інвестиційних можливостей в аграрному секторі, кажуть в Офісі президента.