Рада підтримала заборону пластикових пакетів в Україні

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт №2051-1, який забороняє реалізацію частини пластикових пакетів.

Закон, зокрема, обмежує виробництво та розповсюдження певних видів пластикових пакетів у магазинах та закладах харчування з 1 січня 2022 року.

ЗАКОН ПЕРЕДБАЧАЄ:

• заборону поширювати пластикові пакети товщиною до 50 мікрон з 1 січня 2022 року
  • заборону поширювати оксо-розкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів з 1 січня 2022 року
  • виробники будуть зобов’язані маркувати біорозкладні пластикові пакети на відповідність стандартам
  • заборону агітувати споживачів купувати пластикові пакети
  •  штрафи за реалізацію пластикових пакетів або оксо-розкладних пакетів під виглядом біопакетів

Обмеження не поширюються на біорозкладні пластикові пакети та надлегкі пластикові пакети, які призначені для пакування чи транспортування свіжої риби і м’яса, сипучих продуктів та льоду.

Пакети, які не відповідають вимогам закону, після 1 січня 2022 року мають бути утилізовані.