Україна почала переходити на е-лікарняні

Україна з червня 2021 року починає впроваджувати електронні лікарняні, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Повний перехід усіх медзакладів на е-лікарняні відбудеться з 1 вересня 2021 року, до 31 серпня працюватиме перехідна модель.

«Це означає, що з червня по серпень медичні заклади будуть формувати, як медичні висновки про тимчасову непрацездатність, так і видавати паперові листки непрацездатності. Рішення про вид документу, який видається пацієнту для підтвердження його факту тимчасової непрацездатності, прийматиме лікар, відповідно до вимог МОЗ», – пояснив міністр.

Електронний лікарняний – електронний документ, який підтверджує тимчасову непрацездатність працівника і є підставою для нарахування страхових виплат. Дані про випадок тимчасової втрати працездатності буде вносити в спеціальний електронний реєстр (ЕРНЛ) сімейний лікар за номером облікової картки платника податків (ідентифікаційним номером) і підписувати цифровим підписом. У день оформлення лікарняного про це в електронній формі інформують Пенсійний фонд і роботодавця. Таким чином, е-лікарняний звільняє пацієнта від необхідності звертатися в лікарню після хвороби за паперовим документом, нести його на роботу, а роботодавця позбавляє паперової роботи з Пенсійним фондом та Фондом соціального страхування.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *