Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації та продовжив карантин

Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації в Україні терміном на місяць і на місяць продовжив карантин – до 24 квітня. Рішення ухвалили під час засідання Кабміну 25 березня.

«Ми продовжимо карантин і запровадимо надзвичайну ситуацію в державі на всій території на 30 днів терміном до 24 квітня 2020 року», – сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Засідання Кабінетму міністрів 25 березня, у центрі прем’єр-міністр Денис Шмигаль / Урядовий портал

Якщо вдасться зупинити епідемію раніше – Кабмін «окремо ухвалюватиме рішення», заявив глава уряду.

Режим надзвичайної ситуації – ЦЕ НЕ ТЕ САМЕ, що надзвичайний стан. Режим НС запроваджують, коли на території відбуваються стихійні лиха, катастрофи, пожежі чи епідемії.

Протиепідеміологічні заходи у Києві / КМДА

Під час режиму надзвичайної ситуації влада не має права обмежувати конституційні права та свободи людей. Можуть проводити санітарно-епідеміологічні заходи, евакуацію, посилювати охорону правопорядку чи тимчасово зупиняти роботу підприємств.

Раніше режим надзвичайної ситуації ввели окремі області та міста України, зокрема у Києві, Київській, Дніпропетровській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Житомирській, Тернопільській, Черкаській та Донецькій областях. Також режим НС запровадили у Запоріжжі.