У які країни можуть подорожувати українці під час епідемії

Станом на 7 липня громадяни можуть подорожувати у 23 країни світу, за повідомив глава МЗС Дмитро Кулеба.

Це Туреччина, Сербія, Албанія, Північна Македонія, Чорногорія, Білорусь, Велика Британія, США, Мексика, Єгипет, Туніс, Південна Корея, Ірак, Іран, Афганістан, Південний Судан, Ефіопія, Сомалі, Кенія, Замбія, Танзанія та Сейшельські острови.

Також в МЗС підготували рекомендації для українців, які планують подорож за кордон під час епідемії коронавірусу. Перш за все, просять переконатись, що ПОДОРОЖ ДО ОБРАНОЇ КРАЇНИ МОЖЛИВА:

зв’яжіться з авіакомпанією чи туроператором і уточніть, до якої дати у країні діє карантин;

зв’яжіться з дипустановою України в країні, куди буде подорож, а також із представництвом цієї держави в Україні та з’ясуйте, чи можна здійснювати поїздку;

вивчіть умови вашого страхового полісу – переконайтесь, що він покриває втрати, що можуть виникнути у разі надзвичайної ситуації, в тому числі, інфікування коронавірусом;

виділіть додаткові кошти на випадок надзвичайної ситуації (скасування зворотних рейсів, вимушене перебування в країні більше запланованого);

подбайте про здоров’я – візьміть необхідні особисто вам медичні препарати (на випадок вимушеної затримки) та перевірте стан вашого здоров’я перед поїздкою.

Радять також перевірити інформацію про можливість в’їзду чи транзитного проїзду через інтерактивну мапу МЗС.

МЗС надає рекомендації щодо подорожей під час карантину у зв’язку з ситуацією, ЩО СКЛАЛАСЬ У ГРЕЦІЇ 4 ЛИПНЯ: через заборону на в’їзд до ЄС громадянам України в аеропорту Афін затримали 17 українців (серед них 2 дітей) які прилетіли з Києва.