У Європі призупиняють щеплення вакциною AstraZeneca


Щонайменше 14 країн призупинили щеплення вакциною AstraZeneca після повідомлень про утворення тромбів у деяких вакцинованих.

ЯКІ КРАЇНИ ТИМЧАСОВО ВІДМОВИЛИСЬ ВІД ASTRAZENECA

Серед європейських країн призупинили використання препарату Ірландія, Данія, Норвегія, Болгарія, Ісландія, Нідерланди, Німеччина, Італія, Франція, Швеція, Словенія, Латвія та Естонія. Поза Європою тимчасово відмовився від вакцини Таїланд.

ЯКІ КРАЇНИ ЗАЯВИЛИ, ЩО НЕ ПРИПИНЯТИМУТЬ ЩЕПЛЕННЯ

Про продовження вакцинації, незважаючи на потенційні ускладнення, заявили вже Велика Британія, Австралія, Португалія, Південна Корея, Мексика, Філіппіни, Канада і Польща. У останній, наприклад, на 583 тисяч щеплень вакциною AstraZeneca побічні ефекти зафіксували у 4% випадків. 

НАСКІЛЬКИ ПРОБЛЕМА СЕРЙОЗНА

Утворення тромбів виявили лише у 40 людей із 17 мільйонів, вакцинованих препаратом AstraZeneca у ЄС та Великій Британії, пише ВВС.

«Європейська медична асоціація не підтвердила інформацію про те, що вакцина AstraZeneca (Covishield) спричиняє серйозні наслідки у вигляді тромбозу. Тож чутки про те, що нібито європейські країни відмовляються від цієї вакцини, – не більше, ніж черговий фейк», – заявили в українському МОЗ.

ЩО КАЖУТЬ У ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що їм не відомі випадки підтвердженого зв’язку між AstraZeneca та утворенням тромбів. Також там додали, що наразі не існує задокументованих смертей внаслідок щеплень вакциною AstraZeneca.

А ЩО В УКРАЇНІ

В Україні триває вакцинація препаратом AstraZeneca (Covishield) – це та ж AstraZeneca, але виготовлена в Індії. Станом на 16 березня першу дозу вакцини отримали 62083 жителя України (для повної вакцинації необхідно отримати дві дози). МОЗ стверджує, що побічні ефекти виявляються лише у 0,8% вакцинованих українців, тяжких випадків не зафіксовано.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *