Хто отримав Пулітцерівську премію 2021

У США оголосили лауреатів Пулітцерівської премії 2021 року. Цьогоріч нагороду отримали, зокрема, за матеріали про пандемію коронавірусу та про вбивство афроамериканця Джорджа Флойда.

«ЗА СЛУЖІННЯ СУСПІЛЬСТВУ»

У найбільш престижній номінації «За служіння суспільству» перемогла американська газета The New York Timesза «сміливе, далекоглядне й широке» висвітлення подій пандемії коронавірусу.

«НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕПОРТАЖ»

Лауреатами стали чотири новинні організації: The Marshall Project, AL.com, IndyStar і Invisible Institute за серію розслідувань про поліцейських собак, яких використовують як зброю, часто навіть проти невинних громадян.

«МІЖНАРОДНИЙ РЕПОРТАЖ»

Видання BuzzFeed News – за серію матеріалів про утиски китайською владою уйгурів у Сіньцзяні.

«НОВИННА ЖУРНАЛІСТИКА»

Американська газета The Star Tribune з Міннеаполіса отримала нагороду за висвітлення вбивства Джорджа Флойда у 2020 році та його наслідків.

«НОВИННА ФОТОГРАФІЯ»

Перемогли фото Associated Press, на яких зображена реакція людей у різних містах США на смерть Джорджа Флойда .

«ХУДОЖНЯ ФОТОГРАФІЯ»

Нагороду отримав журналіст Associated Press Еміліо Моренатті за «пронизливу серію фотографій, які переносять глядачів у життя літніх людей в Іспанії, що борються під час пандемії COVID-19».

«ХУДОЖНЯ КНИГА»

Роман «Нічний сторож» Луїзи Ердріх про боротьбу виселених зі своїх земель американських індіанців у 1950-х роках.

«ДОКУМЕНТАЛЬНА КНИГА»

Книга «Брехня Вілмінтона» Девіда Цуккіно про історію руху переваги білої раси в США у кінці XIX – на початку XX століть.

«ОСОБЛИВА ЗГАДКА»

Премію у цій категорії отримують люди, які не підпадають під інші номінації. У 2021 нагороду отримала 18-річна Дарнелла Фрейзер, яка зняла на відео момент вбивства Джорджа Флойда.