Чи законно перевіряти COVID-сертифікати

Міністерство охорони здоров’я пояснює, що COVID-сертифікати не містять медичної таємниці. А отже, перевіряти їх законно.

Відповідно до статті 39-1 закону «Основи законодавства України про охорону здоров’я», медична таємниця включає факт звернення за медичною допомогою, діагноз або відомості, отримані під час медичного обстеження.

Оскільки в документах про вакцинацію жодних із цих відомостей немає, то вимагати у громадян показати COVID-сертифікат не є порушенням закону.

Перевіряти документи можуть робити правоохоронці або співробітники закладів, які мають право працювати в «червоній» зоні лише за умови наявності в персоналу та відвідувачів документу про вакцинацію або ПЛР-тесту (ТРЦ, кінотеатрів, ресторанів, спортзалів, непродовольчих магазинів тощо).

Якщо відвідувачі відмовляються надати документи, то заклади мають право відмовити їм у своїх послугах.

При цьому в МОЗ нагадали, що норма про наявність документу про вакцинацію не поширюється на банки, АЗС, ветеринарні магазини, аптеки та продовольчі магазини у будь-якій із зон карантину.

Таке роз’яснення в міністерстві опублікували через повідомлення в соцмережах про те, що нібито демонстрація COVID-сертифікату чи довідки про вакцинацію – це розголошення медичної таємниці, а отже перевірка таких документів є порушенням прав.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *