Чорнобиль у вогні

Вже тиждень у Чорнобильській зоні відчуження тривають пожежі – палають ліси, трава, покинуті хати.

Image captionСело Стара Марківка
ліс
Чорнобиль

Деякі села можуть повністю вигоріти, а такі, як Стара Марківка, горять просто зараз.

Чорнобильська дона
Image captionДим від пожеж у Чорнобильській зоні на фото із супутника

Ситуацію з пожежами в зоні відчуження відстежує онлайн-ресурс НАСА. Там опублікували космічні знімки Чорнобильської зони.

чорнобиль

Рятувальники та поліція вказують, що причиною пожеж стають навмисні та ненавмисні підпали сухої трави.

Правоохоронці затримали деяких людей, яких підозрюють у підпалі трави у зоні відчуження.

чорнобиль
Image captionВогонь підбирається до сіл на межі зони

Зима була дуже сухою й практично без снігу. Чорнобилська зона, як і весь регіон, страждають від пересихання.

Державне агентство з управління зоною відчуження наполягає, що сорок пунктів контролю радіаційного фону в зоні дозволяють контролювати рівень забруднення під час пожеж.

чорнобиль

Наразі, як вказують в агентстві, радіаційна ситуація на всіх пунктах стабільна, тенденції до зростання не виявили.

Чорнобиль
Image captionЛіс після пожежі

Там посилаються також на досвід, що під час пожеж в зоні відчуження радіаційний фон не змінюється.

Однак, вказують там, зростає концентрація радіонуклідів у повітрі на лінії вогню.
Посилання: