Що можна купити в магазинах під час локдауну

Під час локдауну, який діятиме з 8 по 24 січня, у супермаркетах дозволено продавати лише харчові продукти та товари першої необхідності, а побутові магазини мають бути зачинені, пояснили в МОЗ.

У супермаркетах, які переважно торгують харчовими продуктами, можна продавати лікарські засоби, засоби гігієни та звʼязку, ветеринарні препарати, корм для тварин, насіння й засоби захисту для рослин, побутову хімію, тютюнові вироби, журнали й газети. Інше можна замовити лише з доставкою.

Логіку міністерства щодо продажу різних товарів пояснив головний санлікар Віктор Ляшко. Він каже, що іграшки, одяг, взуття, посуд тощо НЕ Є ТОВАРАМИ ПЕРШОЇ НЕОБХІДНОСТІ. А під час попередніх сурових обмежень наявність цих товарів у магазині призводила до того, що люди приходили винятково за ними. Це, за його словами, ПОРУШУЄ ПРИНЦИП МЕТИ ЛОКДАУНУ – зменшення пересування населення та, як наслідок, запобігання інфікуванню COVID-19.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов уточнив, що під час локдауну є обмеження кількості покупців на торговельній площі магазинів. Проте в кіоски люди не заходять, тому «з них можна торгувати й кавою, і цигарками, і батарейками».

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *