Які новорічні свята найбільше люблять українці

Майже половина українців (49%) назвала улюбленим святом Різдво, ідеться в дослідженні соціологічної групи «Рейтинг».

Більше третини опитаних найбільше люблять Новий рік (37%). Також 6% українців обрали День святого Миколая, а 4% – Новий рік за старим стилем. 2% опитаних сказали, що взагалі не люблять новорічні свята.

Візуалізація (у відсотках): соціологічна група «Рейтинг»

Соціологи кажуть, що протягом останніх 10 років кількість прихильників Нового року зменшується, а кількість прихильників Різдва, навпаки, зростає. Водночас святкувати Новий рік більше люблять на сході та півдні України, а Різдво – на заході.

СВЯТКУВАННЯ РІЗДВА

Більшість опитаних святкують Різдво 7 січня (71%). Різдво західного обряду, 25 грудня, відзначають 4% українців. Водночас 18% українців святкують відразу дві дати, а 6% не відзначають Різдво взагалі.

Більше половини респондентів (58%) сказали, що вони проти перенесення свята з 7 січня на 25 грудня, а чверть опитаних підтримали таку ідею. За перенесення Різдва найбільше виступають у Києві та на заході України (40%).

За словами соціологів, за останні 5 років прихильників перенесення дати стало більше на 11% (з 15% до 26%).

Дослідження проводили 20–22 грудня 2021 року методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). Опитали 2000 респондентів, старших 18 років.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *