Індекс людського розвитку: Україна посіла 88 позицію

Індекс людського розвитку України у 2020 становить 0,63, це нижче середнього рівня Європи та Центральної Азії. Про це пише hromadske з посиланням на звіт Всесвітнього банку (World Bank).

Це означає, що українська молодь не має можливостей для того, щоб вирости продуктивними дорослими, пояснюють у звіті.

Новонароджені можуть досягнути лише 63% продуктивності дорослої людини з достатнім рівнем освіти.

Показник України вищий серед країн з подібним рівнем економічного зростання, але нижчий за показники Європи та Центральної Азії. Наприклад, у Польщі дитина може розраховувати на досягнення 75% продуктивності, а в Таджикистані – на 50%.

Щоб поліпшити ситуацію в Україні, потрібні інвестиції в освіту, охорону здоров’я та соціальний захист населення, пояснюють у Всесвітньому банку.

Найвищий Індекс людського розвитку в Сінгапурі – 0,88. Найнижчий у ЦАР (Центральна Африканська Республіка), Чаді та Південному Судані.


 Індекс людського розвитку – це показник для оцінювання розвитку людини в різних країнах світу. Для його формування враховують довготривале та здорове життя; доступ до знань; гідний рівень життя. Здорове життя вимірюється середньою тривалістю життя в країні, освіта — кількістю витрачених на навчання років людьми до 25 років. А рівень життя вираховується валовим національним доходом на душу населення в доларах.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *