День вишиванки 2017: історія і традиції свята

Не дивуйтеся, якщо бачите поруч багато людей, одягнених у вишиванки. Адже сьогодні день вишиванок!

Традиційно, в третій четвер травня святкується Всесвітній день вишиванок. Це міжнародне свято, яке покликане зберегти народні традиції створення і носіння етнічної вишитій українській одягу.
У 2017 році свято припадає на сьогодні, 18 травня.
В цей день кожен бажаючий може долучитися до свята, надівши вишиванку на роботу, в університет, школу або садок.
Історія свята
У 2006 році ідею акції “Всесвітній день вишиванки” подала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.
За словами дівчини, поштовхом до реалізації ідеї і святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно надягав на пари, як і багато інших студентів.
Дівчина запропонувала студентам вибрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягли кілька десятків студентів і кілька викладачів факультету. І вже протягом наступних років свято розрослося  до всеукраїнського рівня.
Ідея і мета свята
Основна мета заходу – збереження українських цінностей і їх популяризація серед молоді і населення України в цілому.
При цьому саме свято не передбачає якихось обов’язкових заходів, крім одягання вишиванки.
У цей день мається на увазі, що якщо людина одягає вишиванку на роботу, в школу або університет, то таким чином висловлює свою національну і громадянську позицію, культурну освіченість і духовне свідомість.
А як часто ви одягаєте вишиванку?