Global Teacher Prize Ukraine: Вчителів просять позмагатися за 250 тис. грн і титул найкращого у світі

Національна премія Global Teacher Prize Ukraine вже вдруге пройде в Україні – взяти участь може будь-який вчитель середньої школи. Також будь-хто може номінувати свого кандидата.

Global Teacher Prize – це своєрідна Нобелівська премія для вчителів, що вручається за видатний внесок у професію. У 2014 її започаткував арабський мільярдер Санні Варкі.

Національну премію в Україні ініціювала громадська спілка «Освіторія» у 2017 році – її мета не просто знайти вчителів-новаторів, а й вибрати тих, хто своїми соціальними проектами впливає на життя дітей, наголосити на важливості професії вчителя для майбутнього України та підняти її престиж. Цього року переможець окрім поїздки в Дубай на Global Education and Skills Forum 2019 отримає приз у 250 тис. грн.

З п’ятіркою найкращих педагогів-новаторів минулого року зустрічався президент, а переможець Global Teacher Prize Ukraine Паул Пшенічка потрапив до рейтингу «100 найвпливовіших українців». Причому це перший за 26 років незалежності випадок, коли в подібному рейтингу опинився педагог. Ще одним показником успіху конкурсу стало те, що більше українців стали поважати професію вчителя –всього за півроку показник зріс з 39% до 54%.

«За кожною успішною людиною стоїть учитель. За кожним Ілоном Маском, Вінстоном Черчиллем, Тарасом Шевченком стоїть той, хто допоміг розкрити їхні таланти», – переконана голова громадської спілки «Освіторія», організатор та голова журі премії Global Teacher Prize Ukraine Зоя Литвин.

Заповнити анкету на участь або номінувати вчителя можна на офіційному сайті премії до 15 липня.