Голова правління Капран Юлія Олександрівна дала інтерв’ю газеті «Град Прилуки»

– Юліє Олександрівно, ким та за яких умов було створено «Українську громадську раду»? Хто ці люди, чим вони заслужили довіру громади?

– Докладно про керівництво нашої організації можна дізнатися на офіційному сайті rada-gov.com.ua, там же розміщено особисті контакти кожного з нас. Ми відкриті для спілкування. Відвідавши сторінку «Команда», бачимо, що всі члени ГО – молоді люди, повні сил, які мають за спиною немало особистих звершень.

Ідея створення організації виникла, дивлячись на політичну ситуацію у країні, від усвідомлення, що з кожним роком особливо нічого не змінюється. Забігаючи наперед, скажу, що наша ціль – формування та розвиток нових лідерів, майбутньої політичної еліти. Ми вважаємо, що за правильною молоддю – майбутнє.

– Чому Ви вірите в те, що зможете це зробити?

– У першу чергу тому, що кожен із нас має стимул. Особисто мені хочеться, щоб мої діти не жили в таких умовах, не хотіли поїхати з нашої країни до іншої. Я хочу, щоб вони росли тут, але для цього в них мають бути кращі умови.

По-друге, ми хочемо дати можливість кожному розвиватись особисто й налагоджувати життя. Ми даємо знання. Тобто всі абсолютно, хто є засновниками «УГР», уміють заробляти гроші. Ми – люди, знайомі з бізнесом, але одна річ, коли ти застосовуєш це в комерційних справах, а тут це кардинально інше. Ті знання, що ми маємо, ми віддаємо, проводячи семінари й тренінги, даючи базу, яка допомагає розкритися.

– А як відбувається набір людей до команди «УГР»?

– Анкету для членства в ГО можна заповнити на сайті або звернутися до керівництва філії. Для нас найголовніше, щоб людина була готовою постійно діяти. Можливо, навіть на шкоду власному вільному часу, але щоб їй було цікаво, і вона відчувала достатньо сили для того, щоб не зупинятися. Жодних вікових обмежень ми не ставимо. Абсолютно не зважаємо на політичні погляди, бо основний акцент ставиться на те, щоб збігалися наші цілі.

– Ви маєте досить гучну й багатообіцяючу назву – «Українська громадська рада». А чи вистачає потужностей охоплювати регіони, адже центр управління знаходиться в столиці?

– Ми маємо потужності впливати на якість життя громади, але необхідно, щоб і вона була готовою до змін! Тому, безперечно, нам потрібні нові члени, бо все, чого ми зараз хочемо досягти, впирається в невелику кількість однодумців. Ми не встигаємо реалізувати все задумане. Як відомо, чим більше людей, тим більший обсяг роботи можна виконати.

– Із якою швидкістю організація розширює свою діяльність по країні?

– Зараз ми маємо декілька активних філіалів, зокрема в Прилуки та Ромнах. Плюс до всього, планується відкриття нових, а для цього необхідно знайти підтримку на місцях і надійних та активних членів, що не так просто.

– Як саме проводите пошук однодумців у містах України?

– Скажу на прикладі Прилук. Ми декілька років співпрацюємо з директором Прилуцького навчально-реабілітаційного центру Світланою Гусаченко. Ба більше, у нас склалися настільки тісні відносини, що саме по собі виникло бажання спробувати відкрити філію в Прилуках. Ми висловили зацікавленість, і Світлана Володимирівна познайомила нас із людьми, які демонструють повну готовність діяти й не чекати, коли їм піднесуть щось на блюдці, які мають активну громадську позицію й підтримують її діями.

– Одним із пунктів вашої волонтерської діяльності є допомога членам АТО. Чи можуть люди, наприклад, жителі нашого міста, звертатися до вас, приносити поміч?

– Звичайно, з цим немає жодних проблем. Навпаки, ми будемо раді будь-якій дійсно потрібній допомозі. Крім того, в небайдужих людей є можливість поїхати з нами й засвідчити, що все відбувається правильно, їхня допомога йде за призначенням.

– Наша редакція, як і все місто, знайома з діяльністю Олександра Руденка. Відомо, що він також тривалий час займається підтримкою членів АТО, а нещодавно став головою Прилуцької філії вашої організації. Чому саме він?

– «УГР» у Прилуках відкрилася зовсім недавно, офіційно це відбулося 1 грудня минулого року. А з Олександром ми познайомилися декілька місяців тому, і відразу ж було помітно, наскільки ця людина активно виражає власну позицію, як він хоче щось зробити не для себе, а в першу чергу для людей. Це важливо. Людина готова в будь-який час відгукнутися. І поки ми з ним співпрацюємо, він відкривається з найкращого боку, – думаю, і ми для нього також. Голова осередку має бути саме таким. І мені здається, ми знайшли ідеального.

– Прилуки мають немало місцевих громадських організацій. Чи співпрацюєте з ними?

– Поки що, якщо чесно, не знайомі. Крім козацтва, звісно, до якого має відношення Олександр Руденко. Частіше ми маємо справу з інтернатами та школами, яким допомагаємо, а не з об’єднаннями.

– На даний момент ви втілили понад тридцять проектів, про кожен із яких можна дізнатися на офіційному сайті «УГР». Зрозуміло, що на все це потрібні кошти. Тож де організація їх бере?

– Ми маємо гарні відносини з багатьма фондами, які долучаємо до різних проектів. Коли отримуємо запит на допомогу, то відразу ж починаємо шукати відповідний фонд, яких в Україні дуже багато. Запевняємо їх, що це дійсно потрібна справа, і таким чином отримуємо фінансування. Також це гранти на рівні країни та на міжнародному рівні. Тому де можемо, там і шукаємо. Іноді, звичайно, це особисті кошти.

– Один із напрямків вашої діяльності – інформаційна платформа, що включає в себе тренінги та семінари для населення. Яка їхня основна тематика?

– Так, у межах цього напрямку ми проводимо тренінги про правила та підводні камені українського бізнесу, але головним завданням платформи є об’єктивна подача реальності. Дивлячись на засоби масової інформації, чітко помітно, де викривляються факти, а де можна почути правду. Ми хочемо надати народові інформаційне поле, на якому користувачі можуть читати та обмінюватися тільки чесними новинами, ділитися скаргами й отримувати професійну допомогу, брати участь у тематичних конкурсах для студентів і молоді. До наповнення платформи інформацією залучаються професійні журналісти та простий народ України.

Спілкувалася Любов Рубан

Джерело: газета «Град Прилуки»

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *