Кабінет міністрів України підтримав впровадження освітньої програми, за якою студенти зможуть здобувати вищу освіта на роботі

“Україні слід скористатися досвідом Німеччини, де дуальна практика широко використовується. Там, теоретичні знання набуваються в університетах, а практичних – на підприємствах, студенти стають більш кваліфікованими”, – сказав голова уряду Володимир Гройсман.

Міністр освіти та науки Лілія Гриневич нагадала, що “80% безробітних в Україні мають вищу освіту. Це говорить про диспропорцію підготовки кадрів. Окрім цього, старе обладнання зношене на 60%, а то й повністю. Роботодавці змушені робити паралельну освіту на місцях”. Гриневич стверджує, що МОН оновлює матеріально-технічну базу, але тільки з залученням бізнесу її можна покращити масштабно.

Створення концепції дуальної освіти тривало 2,5 роки. У програмі передбачена модернізація освітніх програм до потреб бізнесу, посилення впливу роботодавців на освіту в навчальних закладах. Так, від 25% до 50% навчального часу буде на підприємстві. Роботодавець матиме право на добір учнів на ці програми та оцінювати результати. Учень також матиме зобов’язання – вони будуть прописані у типовому договорі.

Наразі в Україні діють окремі дуальні проекти, але системи немає.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *