Кількість жінок-військових в Україні зросла у 15 разів за десять років

З 2008 року кількість жінок в українських Збройних силах збільшилася У 15 РАЗІВ. Про це свідчать дані головного управління персоналу генштабу ЗСУ.

Десять років тому в українському війську було 1 800 жінок-військових, у 2019 році їх понад 27 ТИСЯЧ: з них 949 старших офіцерок. У 2018 році військову службу проходили понад 24 тисячі жінок, у 2017 – 23 тисячі.

Статус учасника бойових дій за участь в АТО/ООС отримали 9 916 жінок, ще 166 військовослужбовиць отримали державні нагороди.

 У 2016 році розширили перелік військових професій для жінок. Тепер вони можуть бути механіками, водійками та артилеристками.

З жовтня 2018 року набув чинності закон про рівні права жінок і чоловіків під час служби в ЗСУ.


Наразі жінкам заборонено обіймати посади, які пов’язані з використанням вибухових речовин, водолазними роботами. Також закриті посади для жінок і у військових частинах спеціального призначення.

Жінки не можуть обіймати всі посади на підводних човнах і надводних кораблях, в управліннях бригад надводних кораблів, посади протипожежної охорони, логістичного забезпечення, де робота пов’язана з отруйними речовинами.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *