Концепція реалізації молодіжної політики в умовах децентралізації влади в Україні

З 14 по 15 листопада 2017 року відбувся Всеукраїнський форум  «Молодь та децентралізація влади в Україні», організатором якого є Міністерство молоді та спорту України. Метою форуму визначено обговорення актуальних напрямів реалізації молодіжної політики в умовах децентралізації на різних рівнях, обмін досвідом і кращими практиками та напрацювання практичних рекомендацій.
ГО «Українська громадська рада» бере активну участь у подібних заходах, щоб переносити позитивний досвід та нові знання на впровадження ефективної молодіжної політики в Україні.
Програма форуму 14 листопада включала тематичні заходи та воркшопи щодо розвитку молодіжної політики в Україні та на регіональному і місцевому рівнях зокрема. 15 листопада учасники відвідали сесійну залу Верховної Ради України, де прийняли  участь у парламентських слуханнях на тему: “Формування та реалізація державної молодіжної політики в Україні в умовах децентралізації”. Більше 200 молодих людей з усієї України, представники громадських організацій, активісти, представники ОТГ, депутати профільного комітету, міністр та заступники міністра молоді та спорту були присутні в одній залі. Під час засідання було озвучено багато проблем, зокрема відсутність молодіжної політики за всю історію незалежної України. Не втрачає своєї актуальності проблема доступного житла для молодого  покоління, але, на жаль, в 2018 році, четвертий рік поспіль, фінансування знову не закладено в бюджет. Особливу увагу учасники зібрання приділили створенню нормативно-правової бази для Молодіжних центрів та пряме фінансування з міських та обласних бюджетів.

«Молодь є активним учасником створення змін в країні. Тому необхідно впроваджувати ефективну громадянську освіту задля активізації пасивної молоді, відповідального розкриття потенціалу лідерства»,- зазначив заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема.  Представники молодого покоління висловили своє побажання політикам, які нині керують державою: «Не балотуйтеся більше!»

Всі знання про нові методи роботи та досвід, який ми отримали на форумі, ми реалізуємо в різноманітних молодіжних проектах, які вже діють в Каневі, Ромнах, Прилуках. Ми постійно підтримуємо активну молодь із чіткою громадянською позицією, яка зможе змінити нашу країну, допомагаємо втілити всі креативні ідеї в життя. Молодь – це не майбутнє, а наше сьогодення!