“Ми можемо. Я можу!”: Всесвітній день боротьби проти раку

4 лютого весь світ відзначає день боротьби із раком з гаслом: “Ми можемо. Я можу!” Цей день почав свою активність з 2000 року.
ГО “Українська Громадська Рада” вирішила розповісти людям про сьогоднішній день і дати зрозуміти, що рак – це не вирок, це діагноз.
Головною метою заходу було:
*підвищення обізнаності про рак як про одне із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації;
*привернення уваги до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання та про завдання, що стоять перед світом в боротьбі з раком.
Відомо, що виникнення 43% ракових захворювань можна було б запобігти за допомогою таких норм здорової поведінки, як:
*обмеження доступу до паління, боротьба з цим явищем.
*фізична активність, збалансована, здорова їжа.
*вакцинація проти вірусів, що викликають рак печінки і шийки матки.
*уникання тривалого перебування на сонці і в соляріях.
Щоб люди могти більше дізнатися, ми приготували для них буклетики, в яких коротко і чітко написано про цю хворобу.
Також ми провели соціальне опитування, проаналізували його та отримали такі результати:
* обстеження у лікарів з приводу цієї хвороби робить лише 10% і то, разом із повним обстеженням, яке вимагає місце роботи або навчання.
* ставлення до сучасної медицини в Україні різне: погане, нормальне. Багато хто говорить: “У нас немає інших варіантів, бо немає грошей”.
* а от про роменських лікарів 80% жителів міста взагалі мають погану думку, а інші 20% говорять, що є хороші лікарі у нас, а є й погані.

Отже, громадяни дуже часто недбало ставляться до свого здоров’я, а однією із причин є корупція в медицині, яка повинна бути безкоштовною.