МОН пропонує змінити порядок вступної кампанії

У МОН запропонували перелік змін вступної кампанії для абітурієнтів 2019 року. Документ винесли на громадське обговорення.

Насамперед, наступного року для вступу до вишів прийматимуть сертифікати ЗНО за 2018 та 2019 років з усіх предметів. До цього переліку можна додати і сертифікати за 2017 рік, однак окрім оцінок з іноземних мов – англійської, французької, німецької та іспанської. До того ж, терміни вступної кампанії пропонують скоротити: у порівнянні з 2018 роком, різниця складе три дні.

На бакалавра можна буде реєструвати електронні кабінети за 9 днів до початку подання заяв – 1 липня, а їхній прийом та подача документів на бюджет триватиме з 10 до 22 липня.

Водночас можливість реєстрації електронних кабінетів буде відкрита до 30 серпня, щоб через них могли подати заяви вступники на заочну форму навчання на контракт.

Окрім цього, в МОН хочуть прибрати корупційну складову вступу: проводити творчі конкурси до основної сесії ЗНО – з 16 березня до 15 травня.

У такий спосіб, творчі конкурси оцінюватимуть незалежно від оцінок ЗНО. Водночас в міністерстві передбачать додаткову сесію таких іспитів – з 1 до 22 липня, але лише на контрактні місця.

Також з наступного року запрацює механізм першочергового зарахування тих вступників до медичних та педагогічних виші, які захочуть працювати в селах. Йдеться про абітурієнтів на спеціальності “Освіта/Педагогіка” і “Охорона здоров’я”, які укладуть угоду про трирічне відпрацювання в селі або селищі міського типу.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *