Нові правила в’їзду до Шенгенської зони почнуть діяти у 2021 році

Європейський парламент ухвалив нові правила в’їзду до Шенгенської зони, підтверджує сайт установи. Правила наберуть чинності у 2021 році.

Нові правила ухвалили з метою посилення рівня безпеки на кордоні Євросоюзу. Вони передбачають додаткові перевірки та заповнення туристами платної електронної форми перед поїздкою. Зокрема, на кордоні можуть запитувати про судимості та перебування у зонах воєнних конфліктів.

Зміни до чинного законодавства ухвалили відповідно до нової Європейської системи інформації та онлайн-авторизації подорожей (ETIAS).

За правилами системи, всі громадяни третіх країн, які мають безвізовий режим з ЄС, зобов’язані здійснити онлайн-авторизацію в ETIAS до в’їзду на територію Шенгену. Україна входить до цього списку.

Усі громадяни країн з безвізового списку, які подорожують до ЄС, мають заздалегідь заповнити онлайн-анкету та сплатити візовий збір 7 євро. Із неповнолітніх та осіб, яким понад 70 років, кошти не братимуть. Анкета буде дійсною протягом трьох років.