Офіційне відкриття клубу з хортингу “Чемпіон” у м. Києві

22 березня 2015 року у Дніпровському районі відбулося офіційне відкриття клубу хортингу “Чемпіон”. Молодий клуб єдиноборств отримав реєстрацію Професійного Бійцівського Клубу.
За час свого існування, а це всього 6 місяців, клуб вже встиг виховати своїх чемпіонів. Так на чемпіонаті м. Києва по хортингу серед дітей та юнаків, який проходив 15 березня 2014 року в Міжнародному виставковому центрі, взяли участь 9 юних хортингистів клубу “Чемпіон”. Золоті медалі та грамоти за зайняті перші місця отримали Юрій Петровський, Артем Корольков та Михайло Делог. Володарями “срібла” стали Тимофій Ількевич та Дмитро Нечаєв. А медалі за зайняті третє та четверте місця отримали Олександр Шепелєв і Микита Трофанюк. Для багатьох хлопців це був перший справжній досвід участі в чемпіонаті. І вони, не дивлячись на хвилювання, показали відмінні результати.

Офіційне відкриття клубу “Чемпіон” для хлопців Дніпровського району, які захотіли спробувати себе в хортингу, пройшло у формі ” відкритого хорта” – пробного заняття. Захід відвідали близько 30 дітей у віці від 7 до 14 років. Це було не звичайне тренування і не стандартне змагання. У стінах клубу разом з хортингистами зібралися усі охочі залучитися до споконвічно українського виду змішаного єдиноборства. Спортсмени з досвідом з величезним ентузіазмом показували новачкам прийоми самозахисту, ударну та бійцівську техніку, роботу в партері. Новачки, які ніколи не займалися хортингом, дістали можливість не просто постежити за тренуванням, а й взяти в ньому активну участь.
Для не посвячених директор української федерації хортингу тренер Андрій Карпук підготував захоплюючу розповідь про історію та філософію хортингу. Хортинг – це не просто спорт, хортинг – це філософія життя, а тренер — мудрий учитель, який, передусім, виховує своїх учнів. Тому кожен, хто починає займатися хортингом, повинен знати і дотримуватися статуту єдиноборства, бути патріотом своєї країни, відповідальним та цілеспрямованим.

• Де, у якому місці людина стає сильнішою і духом, і тілом, де вчитися хоробрості та терпінню, де придбає навички боротися, захищатися. Так, саме там, де важко і небезпечно, де є перешкоди, які потрібно долати, де немає місця ліні та слабкості. І для мене – це хортинг! – розповідає спортсмен Максим Ларіонов.
  • Не можна примушувати дитину займатися спортом, давити на неї, умовляти. Важливо, щоб такі заняття були в радість. Тільки тоді вони сприяють формуванню почуття відповідальності, характеру та сили волі. Мій Володислав сам обрав хортинг, і кожне тренування для нього – в радість” – додає батько юного хортингиста Сергій Гадук. – Тому відвідавши подібні тренування, дитина може сама зробити вибір у бік того чи іншого виду спорту.

Святкова атмосфера, що панувала в клубі, не залишила байдужими нікого. Адже “відкритий хорт” закінчився врученням подарунків від представників спортивного комітету України ОО ” Українська Громадська Рада”. Голова комітету та почесний президент ПБКХ “Чемпіон” Капран Марина Олександрівна зазначила: “У рамках проекту підтримки та забезпечення неолімпійського виду спорту ми вибрали клуб “Чемпіон”. Це досить молодий клуб, але його назва вже говорить сама за себе. За півроку свого існування клуб вже поповнив наше місто новими маленькими чемпіонами. Зараз нелегкий час, діти бачать багато горя; непомітніше, але серйозніше за дорослих переживають події, що відбувається у країні. І відвернути дитину від поганих думок може саме зосереджене заняття спортом. Саме тому ми підтримували і будемо підтримувати цей клуб!”.

Марина Капран привітала хлопців з їх святом, побажала удачі, здоров’я, терпіння, нових перемог та чемпіонських звань. А разом з побажаннями від Спортивного комітету України, хлопці клубу отримали такий необхідний для тренувального процесу та якісних підготовок до чемпіонатів інвентар. Це і захисні жилети, яких так не вистачало клубу, і тренувальні «лапи» для відпрацювання ударної техніки, і бійцівські рукавички для рукопашного бою. Одним словом – усе найнеобхідніше для тренувань справжніх чемпіонів.

Керівництво клубу, батьки спортсменів і самі хлопці також виразили сердечну вдячність спортивному комітету ОО “Українська Громадська Рада” за постійну матеріальну, фінансову та організаційну підтримку розвитку і популяризації хортингу, як українського національного виду спорту.

Хортинг — не просто боротьба. “Хортинг — це одвічно український вид єдиноборств зі своєю історією, філософією, способом життя. У процесі тренувань діти розвиваються гармонійно і плавно – це стосується не лише тіла, але й душі. На тренуваннях прагнемо виробити у хортингіста такі риси вдачі, завдяки яким дитина легко зможе зорієнтуватися в конфліктній ситуації, постояти за себе”, – розповідає Андрій Карпук, – Адже силові тренування юних хортингістів супроводжуються розповідями тренера про те, де і в яких умовах можна застосовувати фізичну силу, а в яких краще задіяти інший “м’яз” – мозок.»

І головне — не забувати, що «в хортингу, як і в житті – головне вірити в себе, і тоді обов’язково усе вийде!» – радить усім “Чемпіон”.