Пацієнти будуть самостійно платити за послуги, якщо не підпишуть декларацію з лікарем – МОЗ

Пацієнти, які не підпишуть декларацію з лікарем первинної ланки, з 2020 року не зможуть отримувати безкоштовні медичні послуги. Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я.
“Підписуючи декларацію, пацієнт повідомляє Національну службу здоров’я України про вибір лікаря первинної медичної допомоги. На основні цієї інформації, занесеної в реєстр, НСЗУ обчислює кошти, які за контрактом має отримати медична практика, до якої прикріпився пацієнт. З 2020 року, коли медична реформа повністю запрацює, лікар не зобов’язаний надавати послуги первинної медичної допомоги людині, яка відмовляється підписувати декларацію. Оскільки з 2020 року лікарі первинної допомоги отримуватимуть гроші тільки за пацієнтів, які обрали їх своїми лікарями і підписали декларації”, – йдеться у повідомленні.

Водночас, якщо людина потребує екстреного втручання, лікар має надати допомогу незалежно від того, чи підписав пацієнт декларацію.
В МОЗ наголошують, що підписати декларацію з лікарем “первинки” можна під час першого візиту до медзакладу. Поки пацієнт не звернеться за медичною допомогою, ці послуги оплачуватися не будуть. Після першого ж звернення та підписання декларації з лікарем за пацієнта починає платити держава. Ті громадяни, які не укладуть з лікарем первинної ланки декларацію, зможуть за власні кошти купувати у лікарів необхідні медичні послуги. У МОЗ наголошують, що це не є незаконним, але не буде регулюватися державою, і оцінка якості цих послуг залишиться поза системами державного контролю якості.
Нагадуємо, що за словами представника МОЗ, перелік платних медичних послуг буде сформований до 2018 року, але технічно на такий список вдасться вийти протягом перехідного періоду, до 2020 року.
“До 2020 року у нас є перехідний період, коли ми можемо технічно вийти на цей список. Ми вже цю роботу ведемо #приблизно протягом останніх півроку, ми #приблизно розуміємо, як ми його будемо робити, на яких принципах. Це будуть і економічні принципи, і медичні, і так само принципи пріоритетів з точки зору населення. Ми будемо проводити опитування людей та запитувати, які послуги вони вважають пріоритетними, які, на їх думку, повинні покриватися державою. Це буде обговорюватися з населенням, з фахівцями-економістами та фахівцями-медиками. Але ми точно знаємо наперед, що є такі послуги, яких точно не буде в списку послуг, які покриває держава – це послуги без направлення. Усе, що пацієнт сам себе кудись вирішує направити. Він на себе таку відповідальність взяв – він повинен буде оплатити”, – розповів Павло Ковтонюк.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *