Порошенко вніс в Раду законопроект про зняття депутатської недоторканності

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради як невідкладний проект закону про внесення змін до статті 80 Конституції України, яка скасовує недоторканність народних депутатів України. Згідно з інформацією на сайті парламенту, наразі законопроект  спрямований на розгляд профільного комітету. Проект передбачає набуття чинності закону у 2020 році.
17 жовтня під стінами Верховної Ради розпочалося проведення масової акції на підтримку «Великої політичної реформи», організаторами якої виступають шість громадських організацій, дев’ять політичних партій та 11 народних депутатів абсолютно різних політичних поглядів.
Протестувальники висувають три основних вимоги: нові правила виборів в Раду, які включають в себе пропорційну систему з відкритими списками, скасування депутатської недоторканності, створення антикорупційного суду.