Рада схвалила законопроект про протидію булінгу

Депутати Верховної Ради ухвалили в другому читанні та в цілому законопроект №8584, який визначає поняття «булінг» і вводить адміністративну відповідальність за нього.

Законопроект визначає «булінг» як «моральне або фізичне насильство, агресія у будь-якій формі або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення».

Закон передбачає штраф за булінг і за приховування працівниками навчальних закладів випадків знущань.

Згідно із законопроектом навчальні заклади зобов’язані викладати у відкритий доступ правила поведінки та інструкції щодо протидії знущань та подання скарг на випадки булінгу.

Освітній омбудсмен матиме право отримувати і перевіряти інформацію, статистику за заявами про випадки булінгу та відповідну реакцію з боку навчальних закладів.

У пояснювальній записці з посиланням на опитування Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) йдеться, що із булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей.

За даними опитувань, чверть українських школярів вважають себе жертвами булінгу. 40% дітей, що зіткнулися зі знущаннями в колах однолітків, не розповідають про випадки цькування батькам, а 44% ніяк не протидіють булінгу через острах теж стати жертвою знущань.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *