Рада встановила 75% квоти української мови на телебаченні

Верховна Рада підтримала проект закону про запровадження квот державної мови на українському телебаченні на рівні 75%.
Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації №5313 підтримали 269 народних депутатів.
Законом встановлюється, що для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення, частка передач або фільмів українською мовою має становити не менше як 75 % протягом доби з 7.00 до 22.00.9

В документі уточнено правила обчислення частки передач та фільмів, виконаних державною мовою. Зокрема, передбачено, що фільми та передачі, які не є власним продуктом телерадіоорганізації та виконані не державною мовою повинні бути субтитровані державною мовою.

Українські актори також підтримали законопроект. Зокрема, квоти для ТБ, підтримала акторка Ірма Вітовська, актор Остап Ступка та режисер Олесь Санін.