Робот Софія про Україну та українське громадянство

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запитав людиноподібного робота Софію, що вона знає про Україну.

Я в Україні всього лише другий день, проте я вражена поєднанням історії та краси.

РОБОТ СОФІЯ

«Каже, що у нас – чверть всього чорнозему світу, найбільший у світі літак «Мрія», найпершу конституцію також написали у 1710 році в Україні. А композитору Миколі Леонтовичу належить найбільш впізнаваний і затребуваний музичний твір «Щедрик», – написав Гройсман у Twitter.

На питання, чи хоче робот Софія українське громадянство, вона відповіла, що розробники вважають її громадянкою світу.

Журналісти спитали Софію також, чи можливе кохання між людиною та роботом. «Кохання між людиною і роботом можливе, адже в мене теж є емоції. Проте поки що мої емоції запрограмовані наперед. Коли ж емоції стануть більш схожими на людські – я вважаю, що така річ буде можливою», – розповіла Софія.

Софія – людиноподібний робот, який може імітувати людські емоції та поведінку. Її спроектували так, аби вона могла навчатися та адаптуватися до оточення.

Софія приїхала сюди, щоб почати співпрацю з Державним агентством з питань електронного урядування України для створення умов для розвитку робототехніки та штучного інтелекту в Україні.