Що робити, аби мозок був здоровим

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла у себе на сторінці у facebool, як запобігти хворобі Альцгеймера.

«Чи заходили ви коли-небудь в кімнату, а потім зупинялись там на кілька секунд, бо забули, що вам потрібно? Або ж просто залишали ключі не на звичному місці і довго не могли пригадати, де вони лежать? Така рутинна забудькуватість є цілком природною. Втім, що старше ми стаємо, тим більш вірогідно, що це може бути небезпечним симптомом, який свідчить про появу деменції»?

Уляна Супрун пояснила, що деменція – це порушення когнітивних функцій, яке провокує деградацію пам’яті, мислення, здатності спілкуватись та виконувати повсякденні завдання. За даними організації Alzheimer Disease International, щорічно трапляється близько 10 мільйонів нових випадків.

Найпоширенішою причиною деменції є хвороба Альцгеймер. Симптоми зазвичай починають проявлятись у людей після 60 років, водночас хвороба здатна вражати і людей в молодому віці.

Щоб запобігти цим проблемам, Уляна Супрун радить:

 ЯКОМОГА БІЛЬШЕ РУХАЙТЕСЬ. Дослідження показали, регулярні тренування сприяють покращенню когнітивних функцій людей, у яких були порушення пам‘яті. Коли люди ходять, бігають чи танцюють, в мозку виділяється фактор росту, що сприяє виживанню нейронів і встановленню між ними зв’язків. Це підтримує пам’ять і дозволяє вчитись новому.

 ХАРЧУЙТЕСЬ ПОВНОЦІННО. Фізична активність разом із збалансованим харчуванням– надійний захист від серцево-судинних захворювань, які науковці також відносять до факторів ризику, що спричиняють хворобу Альцгеймера. Здоровий раціон має включати фрукти, овочі, продукти з цільного зерна, макаронні вироби, бобові, горіхи та насіння, а також рослинні олії, рибу (оселедець, скумбрія), птицю та молочні продукти. А ось червоне м’ясо варто обмежити. Такий раціон підтримує серцево-судинну систему, а крім того – знижує ризик деяких видів раку і когнітивних розладів, та уповільнює прогрес деменції.

 НЕ ПРИПИНЯЙТЕ ТРЕНУВАТИ МОЗОК. Регулярна розумова діяльність допомагає зміцнити нейронні мережі та сповільнює їх ослаблення в процесі старіння. Читання, гра на музичному інструменті, настільні ігри чи вивчення мов – найбільш ефективно дозволяють підтримувати когнітивні навички.

Спілкуйтесь та підтримуйте соціальні контакти. Постійне спілкування – це активна розумова діяльність, зокрема концентрація уваги та стимуляція пам’яті, а це покращує когнітивні функції та зміцнює нейронні мережі. Тому спілкуйтесь з близькими якомога більше, пригайдуте різні історії, обговорюйте новини чи книжки! Здавалось би це звичні речі, втім саме вони можуть бути настільки ж важливими та корисними, як фізична активність і здорова дієта.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *