Що варто підготувати дитині у школу: МОЗ

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) радить батькам, що варто підготувати до школи, щоб повернення до навчання було радісним та не зашкодило здоров’ю.

👩‍⚕️ Переконайтеся, що зі здоров’ям дитини усе гаразд. Перед початком навчального року дитина має пройти профілактичний огляд у педіатра чи сімейного лікаря, з яким ви підписали декларацію для дитини.

💉 Надолужте усі пропущені щеплення. Найоптимальніший час уведення вакцин для найефективнішого захисту дітей від інфекційних хвороб визначає Календарем профілактичних щеплень.

👔 Перевірте, чи придбали усі необхідні речі. Наприклад, шкільну форму або портфель. Одяг має бути з максимальним вмістом натуральних волокон.

🎒 Правильно підібраний рюкзак, якщо школяр носитиме його правильно, вбереже дитину від проблем зі спиною. Безпечний і якісний шкільний портфель має важити не більше 1 кг, мати ортопедичну спинку, світловідбивні елементи та дві широкі і м’які плечові лямки.

🍏 Привчайте дитину до здорового харчування. МОЗ України розробляє норми, а вже місцева влада має забезпечити харчування учнів. Водночас харчування дітей має бути здоровим та збалансованим також поза школою. Достатня кількість поживних речовин і правильна культура споживання їжі вбережуть дитину від численних хвороб, зроблять її бадьорішою й уважнішою.

🍏 Зробіть основою раціону овочі й бобові. Стежте, щоби дитина щодня їла фрукти та ягоди, молочні та кисломолочні продукти, у невеликих порціях – цільнозернові продукти, насіння та горіхи. Готуйте рибу 2-3 рази на тиждень і м’ясо (переважно птиці і кролика). Мінімізуйте кількість солі та цукру.

Говоріть з дітьми про початок навчання, зустріч з друзями, нові цікаві знання (і поза школою) та усіляко демонструйте своє позитивне ставлення, щоби сформувати позитивні асоціації з новим навчальним роком. Також дбайте, щоби дитина спала достатньо.