Сімейні лікарі допомагатимуть українцям кинути курити

Лікарі первинної ланки допомагатимуть українцям приймати рішення кинути курити, складати для пацієнтів план відмови, супроводжувати їх у цьому процесі. Таку заяву зробив директор “Центру громадського здоров’я МОЗ” Володимир Курпіта.

“Сімейний лікар є тією людиною, яка краще знає пацієнта і якій пацієнт довіряє. Тому вони першими можуть надавати допомогу курцям”, – говорить Курпіта.

Зараз українські медики та деякі медсестри проходять спеціальні курси, щоб працювати з нікотинозалежними людьми. Протягом двох днів лікарі слухають лекції про профілактику неінфекційних захворювань, до яких належить тютюнопаління.

“Адже, відповідно до реформи МОЗ, куріння цигарок – це одна з найпоширеніших хвороб. Якщо сімейний лікар бачить, що у людини є проблеми через куріння, то він має запропонувати кинути згубну звичку”, – наголошує представник МОЗ.

Водночас ініціювати лікування може не лише лікар. Будь-хто може звернутися до свого медика і попросити про допомогу.

Лікарі, які готові боротися з курінням пацієнтів, уже працюють у місті Києві, Дніпропетровській, Харківській, Полтавській та Львівській областях. У МОЗ сподіваються, що найближчим часом навички отримають і медики інших регіонів.