Соцопитування: Що найбільше турбує українців

67% українців занепокоєні війною на Донбасі. Трохи менше переживають через рівень життя, економічну ситуацію та безпеку країни.

Лише 2% громадян занепокоєні статусом російської мови в Україні, а 4% – відносинами з Європейським Союзом. Питання відродження української нації й анексія Криму цікавлять 5-6% українців.

Якщо порівнювати з минулими роками, то люди менше непокояться через війну або політику. Натомість вони більше звертають увагу на екологічні проблеми, свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Відносини з Росією більше хвилюють жителів східних та південних регіонів. Тоді як мешканці західних областей думають про Європейський Союз. Жінки частіше за чоловіків говорять про війну. Питання бойових дій також турбує селян. Опитування проводили з 18 до 30 травня серед 2025 респондентів віком від 18 років.