Супрун зруйнувала міфи про причину раку та назвала справжні фактори ризику

Очільниця МОЗ Уляна Супрун нагадала, що жодні емоції не викликають рак, а на ймовірність його виникнення можуть впливати спадковість та спосіб життя.

Про це йдеться на її сторінці у фейсбуці.
Вона наголосила, що твердження про психосоматику онкозахворювань не мають жодних наукових обґрунтувань. Рак — це не психосоматична хвороба.  “Рак — це ціла група хвороб. Науково доведено, що він виникає через мутацію або дію вірусу. Одна чи кілька клітин починають безконтрольно ділитися.

Пухлина збільшується і метастазує — поширюється в інші частини тіла. Існує понад 200 типів раку, кожен з яких має свої механізми розвитку, клінічну картину, потребує окремої терапії, і, на жаль, по-своєму вбиває.
Жодні емоції не викликають рак. Причина у молекулярних механізмах та імовірностях”, – зазначила в.о. глави МОЗ.

Ось які науково обґрунтовані фактори ризику раку існують:
▪️ Спадковість: ретинобластома, рак молочної залози та яєчників
▪️ Вік: із віком шанси розвитку раку зростають — рак легень розвивається, наприклад, після кількох десятиліть куріння, а не в юності
▪️ Стать: є гормон-залежні типи раку
▪️ Вага: суттєве збільшення індексу маси тіла збільшує ймовірність раку підшлункової залози та прямої кишки
▪️ Довкілля та виробничі фактори: ультрафіолет, радіаційне випромінювання, важкі метали чи бензопірени в середовищі.
▪️ Спосіб життя: куріння, споживання алкоголю  ▪️ Виробничі: постійний вплив канцерогенів, хімікатів та радіоактивних матеріалів на робочому місці
▪️ Віруси: вірус папіломи людини, вірус гепатиту С
“Але підстав говорити про вплив думок, образ на появу раку немає — дослідження не виявили причинно-наслідкового зв’язку”, – підсумувала Супрун.