У МОН розробили держстандарт з володіння українською мовою

На сайті Міністерства освіти і науки України розмістили проект Державного стандарту з української мови як іноземної. Його розробили для організації й проведення сертифікаційного іспиту. Усіх охочих закликають до обговорення проекту. Документ містить базові вимоги до рівня володіння українською мовою людей, для яких вона не є рідною (першою).

У держстандарті визначено чіткий перелік комунікативних умінь і навичок на кожному рівні (від А1 до С2) за всіма видами мовленнєвої діяльності – слухання, читання, письмо, говоріння.

Такий документ сприятиме єдиному підходу до розроблення нових навчальних програм, сучасних підручників з української мови як іноземної, підготовки словників, відкриття україномовних програм та мовних центрів. Також держстандарт допоможе створити документ єдиного зразка (Сертифікат), який засвідчуватиме рівень володіння українською мовою.

У міністерстві закликають громадськість до обговорення проекту. Пропозиції та зауваження можна надіслати до 24 травня 2018 року на електронну адресу: l_shchitka@mon.gov.ua.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *