Україна посіла 77-е місце у світовому рейтингу верховенства права

S

Україна посіла 77-е місце у рейтингу «Індексу верховенства права», складеному міжнародною незалежною організацією World Justice Project за період 2017-2018 років.

Про це йдеться у доповіді на сайті організації.

World Justice Project визначає рівень верховенства права серед 113 країн світу, рейтинг складається раз на 2 роки.

Порівняно з даними попереднього рейтингу 2015-2016 років, у цьогорічному списку Україна піднялась на одну позицію — з 78-го місця до 77-го.

Крім того, Україна зайняла 8 місце серед 13 країн регіону Східної Європи і Центральної Азії та 11-е місце серед 30 країн з низьким рівнем доходу.

Водночас World Justice Project відмічає «поліпшення порядку і безпеки» в українській судовій системі.

Трійка лідерів у рейтингу виглядає наступним чином: Данія, Норвегія і Фінляндія. Останні місця в рейтингу — Афганістан (111), Камбоджа (112) і Венесуела (113).

У глобальному масштабі більшість країн світу знизили показники порівняно з попереднім рейтингом, зокрема в області прав людини, перевірок державних повноважень і цивільного і кримінального правосуддя.

На регіональному рівні лідером рейтингу у Східній Європі і Центральній Азії є Грузія, яка займає 38-е місце серед 113 країн.

Казахстан показав найбільше зростання, піднявшись на 9 позицій до 64-го місця. У той час як Білорусь опустилась на 8 місць до 65-го місця.

Росія у списку зайняла 89 місце (піднялась на 3 позиції), США — 19 місце (опустились на 1 позицію).

Рейтинг базується на понад 110 тисяч особистих і 3 тисячі експертних опитуваннях.

Він складався на основі 8 показників: відсутність корупції, відкритість держави, обмеження повноважень інститутів влади, захист основних прав, регулятивне правозастосування, правопорядок і безпека кримінального правосуддя та громадянське правосуддя.

Матеріал: https://hromadske.ua/posts/ukraina-posila-77-e-mistse-u-svitovomu-reitynhu-verkhovenstva-prava

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *