Україна вперше відзначає День добровольця

“Сьогодні, 14 березня Україна вперше відзначає День українського добровольця. З початку російської агресії і бойових дій на сході України лави ЗСУ поповнили понад 100 тис. патріотів. Переважна більшість з них зараз перебувають в оперативному резерві ЗСУ першої черги”, — повідомив спікер Міноборони Дмитро Гуцуляк.
Наразі, у чинному українському законодавстві поняття «доброволець» відсутнє, так само, як і відсутнє визначення поняття «добровольче формування».
Постановою рекомендовано Кабінету Міністрів розробити із залученням громадськості, а також активних учасників добровольчих формувань, які брали участь у Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), та затвердити у місячний строк з дня прийняття постанови комплексний план заходів з відзначення на державному рівні Дня українського добровольця. Зокрема передбачено проведення щороку заходів із належного вшанування подвигу українських добровольців; проведення у навчальних закладах, військових частинах, закладах культури тематичних заходів, бесід про масові акції громадського протесту в Україні, що відбувалися у листопаді 2013 року – лютому 2014 року, та про участь в них добровольчих формувань.