Уляна Супрун розповіла як вберегти дитину від стресу

Найкращий спосіб вберегти дитину від стресу – навчити її долати негативні емоції, розповідає виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Як це зробити, вона показала на прикладі відвідування лікарні з дитиною.

«Такою стресовою ситуацією може стати відвідування лікарні. Незвичайне місце, незнайомі люди та речі можуть викликати негативні емоції, інколи навіть страх. В цьому випадку роль батьків надзвичайно важлива, адже саме в ці моменти діти потребують турботи та підтримки», – пише Супрун.


 ПОПЕРЕДЖАЙТЕ ПРО ВІЗИТ ДО ЛІКАРЯ. Неочікувані візити до лікарні можуть насторожити дитину. Тому розкажіть заздалегідь, що ви збираєтесь до лікаря та з якою метою.


 В ЛІКАРНІ ДІТЯМ ПОТРІБНО ВСЕ ПОЯСНЮВАТИ. Вони повинні розуміти, де знаходяться і що відбувається. Пояснюйте їм, що робить лікар, за можливості, розповідайте щось приємне, щоб відволікти від процедур. Розкажіть, коли і за яких умов повернетесь додому. Завжди чесно розповідайте дитині, що її чекає в поліклініці чи лікарні.


 ВИХОВУЙТЕ БАЗОВУ ДОВІРУ ДО ЛІКАРЯ. Щоб запобігти негативним емоціям, варто налагодити довірливі стосунки з лікарем, найкраще – мати постійного лікаря, з яким дитина знайома.


 ВИКОРИСТОВУЙТЕ ПОЗИТИВНІ СТИМУЛИ. Наприклад, пообіцяйте, що опісля ви зробите разом щось приємне. Замість докорів чи погроз використовуйте слова підбадьорення й підтримки. Якщо дитина переживає, можна також взяти з собою її улюблену іграшку чи книгу. Позитивні емоції, крім того, сприяють одужанню.

 ВАША ВТОМА ТА ПОГАНИЙ НАСТРІЙ МОЖУТЬ ПЕРЕДАВАТИСЬ ДИТИНІ.Перебування в лікарні не завжди спокійний досвід і для батьків через переживання та надмірну кількість емоцій. Тому не забувайте турбуватись і про себе, адже якщо ви покажете страх чи інші негативні емоції – діти можуть почуватись так само. Спокійні та позитивно налаштовані батьки передають такий настрій і своїм дітям

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *