В Кабміні анонсували запуск водійських прав та техпаспорта у смартфоні

Кабмін затвердив проєкт цифрових послуг, до якого увійшов запуск електронного посвідчення водія та техпаспорту, повідомляють в уряді.

Першою частиною проєкту «Держави в смартфоні» буде запровадження онлайн-сервісів державних послуг для водіїв у тестовому режимі. Має запрацювати мобільний додаток з цими послугами.

«Це значить, що абсолютно всі водії можуть не носити з собою права кожен день, а власники автомобілів ще і техпаспорти. Це на першому етапі. Потім зробимо так, що і невласники автомобілів зможуть показати техпаспорт в додатку», – розповіли в уряді.

Також уряд ухвалив законопроєкт, який дозволить замовляти номери на авто через інтернет у будь-якого виробника. «Як це працює зараз. При реєстрації транспортних засобів громадянин міг обрати номерний знак винятково з переліку тих, які були в сервісному центрі. Вигравали від цього корупціонери, які «допомагали» обрати «гарний» номер, а також великі монополісти – виробники номерів. З ухваленням проєкту це зміниться, при реєстрації транспортного засобу людина буде отримувати свідоцтво про його реєстрацію із обраним номерним знаком», – пояснили у Кабміні.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *