Верховна Рада підтримала законопроект про платні дороги в Україні

Верховна Рада України ухвалила закон, що дозволяє передавати дороги загального користування державного значення у концесію. За це проголосували 233 депутати.

Відповідно до законопроекту, уряд гарантує компаніям, що потік автомобілів на дорозі буде на рівні, який забезпечить прибутковість проекту. Якщо потрібного трафіку не буде, держбюджету доведеться компенсувати збитки.

Платною трасою 25-50 років володітиме тільки компанія-будівельник. Потім дорога перейде державі. При цьому концесіонер може брати гроші за проїзд по своїй дорозі. Також компанія може заробляти на своїй придорожній інфраструктурі: заправках, СТО, кафе, кемпінгах тощо.

“Будівництво нової автомобільної дороги вимагає значних витрат з державного бюджету. Одним із варіантів вирішення проблеми, пов’язаної з фінансуванням будівництва нових доріг, може бути надання державою права на будівництво та експлуатацію автомобільної дороги на підставі концесійного договору. Концесіонер отримає доступ до привабливих об’єктів, які раніше не були доступні”, – пояснив народний депутат України Олександр Урбанський.