Верховна Рада ухвалила законопроект про реінтеграцію Донбасу

Депутати українського парламенту підтримали законопроект №7163 Петра Порошенка.

«Закон про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» підтримали 280 депутатів.

Згідно з текстом закону,  межі окупованих територій в цих областях, визначаються президентом за поданням Міністерства оборони, підготовленим на основі пропозицій Генштабу ЗСУ.

«Ми продовжуватимемо прокладати шлях для реінтеграції окупованих українських земель політико-дипломатичним шляхом. Це — ключовий сигнал Закону, який сьогодні ухвалила ВР за моєї ініціативи. Це — сигнал і для Донбасу, і для Криму: ви  невід’ємна частина України», — прокоментував закон президент Петро Порошенко у Twitter.

«Сьогоднішнє голосування продемонструвало міжнародній спільноті, що ми єдині в позиції, що території ми не віддамо, хай Росію змушують до резолюції (мається на увазі щодо миротворців ООН)», — сказав лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк, передає кореспондентка Громадського.

Також закон про реінтеграцію Донбасу посилює позицію України в міжнародних судах, вважає секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що протягом трьох днів закон підпише, а потім його підпише і президент.

Законом передбачається, що Україна визнаватиме лише два документи, які видаються на окупованій території. Також передбачено повернення грошей за втрачене житло без судового збору.

Перед остаточним голосуванням парламентарі розглянули 672 поправки. За ту, яка передбачає розрив дипвідносин з РФ, не проголосували.

Також Рада не підтримала право СБУ перевіряти електронну пошту, але комітет продовжить на цьому наполягати.

Напишіть відгук

Увійти за допомогою: 

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *